בית מייקל

בית מייקל לחיילים בודדים הוקם בישוב מירב שעל הגלבוע בשנת 2011. תושבי המקום החליטו להקים בית לחיילים בודדים מתוך רצון להעניק בית חם לאותם חיילים שבחרו לעזוב את שגרת חייהם ולבוא לשרת בצה"ל כחיילים קרביים.

הבית הוקם על שם מייקל לוין הי"ד.

מייקל לוין נולד בפנסלבניה, וכנער היה פעיל בתנועת הנוערUSY ובמחנה קיץ RAMAH . לאחר שסיים את לימודי התיכון בבי"ס ציבורי בפנסלבניה, הצטרף לתכנית "נתיב", ולאחר מכן, תוך התעקשות מעוררת השתאות, התגייס לצנחנים כחייל בודד, וסיים את המסלול כלוחם. בקיץ 2006 קיבל חופשה מהצבא לבקר את משפחתו בארה"ב, ועם פרוץ המלחמה בלבנון מיהר לחזור ארצה ולהצטרף ליחידתו. מייקל נפל בקרב על אדמת הכפר הלבנוני עייתה א-שעב בז' באב תשס"ו (1/8/2006) והוא בן 21.

מתוך רצון לתמוך בחיילים הבודדים הקרביים, החליטו חברי מירב להיות לבית בכל המובנים לחיילים אלו ולתמוך בהם במהלך תקופת שירותם הצבאי. בית מייקל הוא ביתם של החיילים. כשהחיילים של בית מייקל מגיעים לבית- הם מרגישים שהם הגיעו הביתה. לא לדירה שכורה, מוסד או מלון.

לכל חייל יש משפחה מאמצת בישוב אשר מארחת אותו לארוחות השבת ומלווה אותו באופן אישי גם בטקסים הצבאיים ובסיוע אישי במהלך השירות וזאת, מעבר לתמיכה הפיזית שלה זוכה כל חייל בבית : חדר, מיטה וחברים.

המשפחות המאמצות רואות בחיילים אלו בנים לכל דבר. בנוסף למשפחות המאמצות, פועל צוות יישובי אשר מלווה את החיילים באופן שוטף ומסייע להם בתחומים שונים הקשורים בשירות הצבאי.

אנו במירב רואים בפרוייקט זה זכות גדולה שניתנה לנו, להיות לחיילים אלו משפחה ובית. צה"ל רואה בפרוייקט זה פרוייקט חשוב ביותר אך יכול להקצות לו משאבים מועטים בלבד.

אנו בישוב משתדלים להוסיף ולעזור ככל יכולתנו לחיילים. הבית נמצא כרגע בבית זמני שכור ביישוב והצוות מתמקד בגיוס כספים לטובת בניית בית ייעודי לפרויקט. הפעלת הפרויקט מושתתת בעיקר על תרומות אשר מאפשרות לנו להגדיל ולחזק פרויקט זה. אנו רוצים לתת לחיילים אלו את מה שאנו נותנים לבנים שלנו. לא יותר אבל גם לא פחות!
Comments