תרבות ודת

אירועי תרבות

במירב פועלת ועדת תרבות, הדואגת להביא לציבור אירועים איכותיים מתחומים שונים—מפגשים עם אנשי רוח, מופעים, טיולים, אירועים קהילתיים ועוד. חלק מאירועי התרבות ביישוב "מיובאים" מבחוץ, אך רוב האירועים הם הפקות מקומיות.
בניין המתנ"ס החדש של היישוב, המכיל ספרייה, מועדון נוער, חדרי חוגים, חדר עיון ואולם גדול, ממלא תפקיד מרכזי בחיי התרבות של המקום.

שבתות וחגים

יש משהו מיוחד באווירה של שבת במירב – שילוב של שלווה וקדושה המדגיש את הרוחניות והקהילתיות גם יחד. בנוסף לתפילות, מתקיימת בכל שבת סדרה של שיעורי תורה לילדים ונוער, שעת לימוד הורים וילדים במסגרת תוכנית "מבראשית" וכן שיעורים למבוגרים. במפגשים אחרי התפילה בערב ובבוקר ברחבה של בית הכנסת ביישוב מרגישים באוויר את הרוח של מירב. כמו כן, לכל חג יש הסימנים המובהקים שלו בקהילה— סוכה מרכזית בסוכות, אירוח השכנים שלנו ממלכישוע ביום כיפור ובחנוכה, ושאר החגים במעגל השנה, שאנו חוגגים אותם בצורה הייחודית לנו.

שיעורי תורה

במירב יש כמה שיעורי תורה קבועים הפתוחים לקהל, הניתנים בעיקר על ידי רב המקום, הרב איתן צוקר. בכל שבת בבוקר מתקיים שיעור ברמב"ם לפני תפילת שחרית, ובכל יום חול לאחר תפילת מעריב מתקיים שיעור גמרא קצר.
הרב איתן נותן גם שיעור אזורי פעם בשבוע בחדר האוכל של היישוב, שיעור שבועי לנשים ושיעור שבועי נוסף רק לאנשי המקום. שיעורים נוספים מתקיימים בימי חול, בשבתות ובחגים לכל הקהילה. ילדי היישוב נהנים גם מחוג תלמוד תורה שבועי, שבו לומדות שכבות הגיל השונות יחד עם אחד מהמבוגרים במירב.
Comments